Życie z nadciśnieniem – jak naturalnie zwalczać objawy

nadciśnienie

Życie jest stresujące. Biegamy z punktu A do B, łącząc pracę i obowiązki osobiste. A wszystko to przy jednoczesnym publikowaniu postów na portalach społecznościowych! Wybuch epidemii COVID-19 uświadomił nam, że każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu chwili wytchnienia. Pozostawanie w domu i niemożność wychodzenia z domu po nic innego, poza tym, co niezbędne, może być jednak męczące dla nerwów. Nie wspominając o tym, że izolacja idzie w parze z poczuciem samotności i osamotnienia. To nie są najbardziej pozytywne emocje na świecie. Może to być bardzo szkodliwe dla układu sercowo-naczyniowego. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi nawet, że istnieje bezpośredni związek między nadciśnieniem a rozwojem najcięższych objawów koronawirusa.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.who.int/health-topics/hypertension/#tab=tab_1

Informacje te znajdują dodatkowe potwierdzenie w badaniu, opublikowanym przez grupę naukowców z American College of Cardiology. Praca nosi tytuł „COVID-19 and Hypertension: What We Know and Don’t Know”. Wyjaśnia ona, że prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości problemów z sercem również wzrasta, jeśli cierpiałeś na wirusa. To sprawia, że kontrola poziomu ciśnienia krwi ma kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia. Istnieje wiele różnych sposobów, aby to zrobić.

Niektórzy decydują się na przejście na zdrowszą dietę, np. śródziemnomorską. Inni włączają do swojego menu więcej pokarmów, które są dobre dla serca. Regularne ćwiczenia fizyczne tonizują ciało i wyszczuplają sylwetkę. Ale jest to również dobre dla układu sercowo-naczyniowego, pomagając krwi krążyć prawidłowo i normalnie w całym organizmie. I zapobiega powstawaniu żylaków. Pomaga również stosowanie naturalnych produktów normalizujących ciśnienie krwi.

Zanurz się w naszym krótkim, ale wyczerpującym przewodniku dotyczącym leczenia nadciśnienia!

Życie z wysokim ciśnieniem krwi – Rozpoznawanie pierwszych objawów

Nadciśnienie tętnicze to choroba o wielu twarzach. Głównie dlatego, że poziom ciśnienia krwi rozwija się bardzo różnie u mężczyzn i kobiet na różnych etapach ich życia. Jest ona szeroko rozpowszechniona w krajach uprzemysłowionych i zazwyczaj trudno ją wykryć. Istnieją jednak pewne oznaki, które mogą wskazywać na obecność tego problemu sercowo-naczyniowego. Pierwsze objawy są niespecyficzne i rozwijają się podstępnie. Oznacza to, że są one trudne do rozpoznania przez osoby dotknięte chorobą. Trudności z zasypianiem, niespokojny sen, lekka drażliwość i wewnętrzny niepokój są możliwymi konsekwencjami wysokiego ciśnienia krwi. Problemy z uchem (takie jak szumy uszne) są również możliwymi znakami ostrzegawczymi.

Jeśli masz silne bóle lub zawroty głowy po stresie psychicznym lub fizycznym, może to również wskazywać na nadciśnienie. U kobiet w wieku około 50 lat, objawy nadciśnienia mogą przypominać objawy menopauzy (uderzenia gorąca, zawroty głowy i wahania nastroju). U mężczyzn w średnim wieku, nieleczone nadciśnienie może powodować problemy z niepłodnością, takie jak zaburzenia erekcji.

Życie z wysokim ciśnieniem krwi - Rozpoznawanie pierwszych objawów

Podsumujmy główne powody, dla których warto odwiedzić swojego kardiologa:

  • Jeśli jesteś nałogowym palaczem.
  • Masz istniejącą wcześniej cukrzycę;
  • Wysoki poziom cholesterolu LDL i niski poziom HDL;
  • Twoja rodzina ma genetyczną historię zaburzeń serca;
  • Stosujesz dietę bogatą w złe tłuszcze, sól i cukier;

Otyłość i nadciśnienie – kiedy prawidłowa kontrola wagi jest ważna!

Nadwaga, zwłaszcza wokół narządów w jamie brzusznej, jest czynnikiem ryzyka dla wysokiego ciśnienia krwi. Tkanka tłuszczowa w tym obszarze jest bardzo aktywna hormonalnie. Przekształca ona testosteron w estrogen (zatrzymywanie płynów i soli) oraz syntetyzuje cząsteczki, które zwiększają stan zapalny. Wszystko to przy jednoczesnym stopniowym zmniejszaniu wrażliwości na insulinę.

Możesz użyć kalkulatora wskaźnika masy ciała (BMI), aby sprawdzić, do której kategorii się zaliczasz. Jednym z głównych powodów, dla których osoby z nadciśnieniem tętniczym powinny być ostrożne w kwestii swojej wagi, jest tkanka tłuszczowa. Zwiększa ona powstawanie estrogenów oraz zatrzymywanie wody i soli. Niektóre kobiety przyjmujące środki antykoncepcyjne zgłaszają opuchliznę nóg. Jest to spowodowane właśnie tym zatrzymywaniem płynów i soli przez estrogeny zawarte w środkach antykoncepcyjnych.

5 naturalnych środków na wysokie ciśnienie krwi

Naturalne środki i rozwiązania problemów sercowo-naczyniowych są zawsze dobrą opcją w leczeniu nadciśnienia. Są one ważnym czynnikiem w niektórych przypadkach, ponieważ objawy mogą pojawić się niespodziewanie. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi powinny zawsze mieć coś pod ręką, aby złagodzić nieprzyjemne objawy.

5 najlepszych naturalnych środków przeciwko wysokiemu ciśnieniu krwi, których możesz użyć to:

  • Czosnek: Czosnek może obniżyć ciśnienie krwi o 8%. Ma działanie antyoksydacyjne, które poprawia stan skóry i układu nerwowego. Czosnek jest używany jako składnik wielu przepisów na domowe sposoby leczenia.
  • Pietruszka i cytryna: Zetrzyj całą cytrynę razem z pietruszką w blenderze i weź mieszankę na pusty żołądek. To remedium uchroni Cię przed rozwojem wysokiego ciśnienia krwi. Oba składniki mają działanie moczopędne. Pomagają one wypłukać zatrzymane płyny, prowadzące do wysokiego ciśnienia krwi.
  • Płatki owsiane: Jedzenie płatków owsianych może obniżyć cholesterol o 5%, oprócz tego, że pomoże Ci kontrolować nadciśnienie. Pomaga również regulować krążenie krwi.
  • Magnez: Chlorek magnezu znajduje się w żywności, takich jak buraki i orzechy, i jest stosowany w leczeniu nadciśnienia.
  • Burak: Oprócz magnezu, ta roślina korzeniowa zawiera również potas, żelazo, sód, wapń, fosforany i cynk. Regularne spożywanie buraków jest bardzo korzystne dla organizmu.

Większość ludzi nie potrafi rozpoznać wczesnych sygnałów ostrzegawczych wysokiego ciśnienia krwi. I często cierpią z powodu konsekwencji. Niestety, niektóre z nich obejmują zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Bądź ostrożny i uważaj na to, co Twoje ciało próbuje Ci powiedzieć. Nie ma tu miejsca na błędy. Istnieje wiele sposobów, aby utrzymać dobrą pracę serca i całego układu krążenia.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *