7 kroków do perfekcyjnej skóry

7 kroków do perfekcyjnej skóry

Czy istnieje coś takiego jak idealna skóra? W naszym życiu jesteśmy bombardowani licznymi wskazówkami dotyczącymi zabiegów i produktów do pielęgnacji skóry, tak że czasami łatwo jest stracić orientację co do tego, jakie kroki powinny być właściwe. Czy nasza skóra naprawdę zależy od tego, jaki produkt stosujemy jako pierwszy, a jaki jako ostatni? Czy wystąpią wypryski, jeśli zapomnimy o stosowaniu produktów w takiej kolejności, w jakiej zawsze je stosowaliśmy? Dlaczego pielęgnacja skóry jest tak ważna, skoro wystarczy nałożyć makijaż, który ukryje wszystkie niedoskonałości?

Cóż, skóra jest istotną częścią naszego ciała. W rzeczywistości uważa się, że jest to największa i najbardziej rozpowszechniona z ludzkich części ciała. Możemy zaniedbać go i po ukończeniu 30 lat, dowiedzieć się, że wiedzą, że nasza skóra właściwa stały się zbyt trudne do opieki. Tak więc, ważne jest, aby podjąć pewne bardzo potrzebne opieki dla naszej skóry właściwej, gdy jesteśmy jeszcze młodzi. Ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, nie martw się, choć! Nasze wskazówki dotyczą tych, którzy cierpią z powodu problemów skóry dojrzałej, takich jak zmarszczki, i jest ona zbyt sucha i uparta, by o nią zadbać. Dlaczego więc nie zostaniesz z nami i nie dowiesz się więcej o tym, jak zbliżyć się do idealnej skóry?

Zacznij poranek od oczyszczania!

Ważne jest, aby myć i oczyszczać twarz we właściwy sposób, nawet kilka razy dziennie. Zanim się przygotujesz i nałożysz makijaż, upewnij się, że Twoja twarz jest dobrze umyta. Używanie tylko wody nie jest tutaj rozwiązaniem. Kup miły żel oczyszczający, lub alternatywnie, użyj jakiegoś antybakteryjnego mydła. Eksperci zazwyczaj zgadzają się, że oba te środki są w porządku, o ile wybierzesz ten, który jest odpowiedni dla Twojego typu skóry. Jak zapewne się domyślasz, ważne jest, aby skupić się na produktach organicznych, zawierających naturalne składniki.

Wybierz odpowiedni krem lub bazę przed nałożeniem makijażu!

Bez względu na to, jak drogi lub organiczny jest Twój makijaż (choć to by pomogło), odwadnia on Twoją skórę i nie pozwala jej oddychać przez pory. Potrzebujesz więc czegoś, co mogłoby ochronić Twoją skórę przed chemikaliami zawartymi w makijażu. W tym celu możesz wybrać dobrą bazę lub krem do twarzy, który będzie pasował do Twojej skóry właściwej.

Wskazane jest, aby zawierał on pewne składniki antyoksydacyjne. Właściwości, których najlepiej szukać, to ochrona przed promieniowaniem UV, zdolności przeciw zaczerwienieniom, wyrównywanie kolorytu skóry i ochrona przed zanieczyszczeniami środowiska. Choć może się wydawać, że skóra nie reaguje na te czynniki, to w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, zwłaszcza jeśli Twoja skóra właściwa jest wrażliwa. Czasami nawet nie jesteśmy w stanie dostrzec drobnych cząsteczek, które mają negatywny wpływ na naszą twarz, ale one tam są!

Nie zapomnij o kremie pod oczy!

Nakładanie kremu pod oczy w okolicach oczu ma bardzo ważną funkcję. Chroni te strefy przed zbytnim usztywnieniem się na dłuższą metę. Eksperci zalecają, że im wcześniej zaczniesz stosować krem pod oczy, tym większe masz szanse na ochronę skóry właściwej przed wysuszeniem i pojawieniem się zmarszczek. Ponieważ obszar ten jest zazwyczaj bardzo wrażliwy, staraj się nakładać krem pod oczy bardzo delikatnie. Niektóre z nich są nawet wyposażone w specjalny aplikator, który wygląda jak mała szpatułka, która pomoże Ci rozprowadzić krem lekko i równomiernie. Upewnij się tylko, że umyjesz go po każdym użyciu!

Nie zapomnij o kremie pod oczy

Skup się na właściwym makijażu!

Wybierając kosmetyki do makijażu, najlepiej skupić się na organicznych i oddychających opcjach. Obecnie na rynku jest ich wiele, więc nie powinno to stanowić wyzwania. Skup się na kosmetykach, które zostały zatwierdzone przez wszelkich klientów na całym świecie. Nieużywanie testów na zwierzętach i zmniejszenie ilości odpadów jest wielkim „tak” dla dzisiejszego świata, ponieważ wielu producentów stara się zmniejszyć negatywny wpływ produkcji na planetę.

Co zrobić, gdy chcemy usunąć makijaż?

Kiedy twój dzień dobiega końca, a ty już wygodnie kładziesz się do łóżka, najlepiej jest użyć specjalnego środka do demakijażu, takiego jak woda micelarna. Spanie z nałożonym makijażem lub z produktem oczyszczającym to stanowcze „nie”. Jeśli twoje oczy są bardziej wrażliwe i lubisz nosić dużo tuszu do rzęs, eyelinera lub cieni do powiek, możesz zaopatrzyć się w specjalny produkt do tego obszaru.

I nie zapomnij o kremie na noc!

Choć ten krok nie jest obowiązkowy dla młodych ludzi, osoby po 30 roku życia zdecydowanie powinny go ściśle przestrzegać. Kremy na noc pomagają skórze regenerować się w ciągu nocy, ponieważ zawierają składniki, które wchłaniają się przez wiele godzin. Co więcej, główną rolą kremu do twarzy na noc jest pobudzenie produkcji kolagenu. A to jest dokładnie to, czego potrzebuje skóra, gdy zaczynają pojawiać się drobne zmarszczki. Kremy na noc zwykle pozostawiają na skórze niewielką warstwę kremu, którą powinnaś zmyć po przebudzeniu rano.

Dodatkowa wskazówka: Maseczka na twarz raz w tygodniu to konieczność!

Raz w tygodniu należy również zastosować maseczkę na twarz, aby skóra właściwa mogła otrzymać wszystkie potrzebne jej zdrowe składniki. Na dzisiejszym rynku jest wiele opcji. Wybierz taki, który jest dobry dla Twojego typu skóry i który ma do rewitalizacji opcji i naturalnych składników, takich jak kurkuma. Zastosuj go zgodnie z instrukcją, pozostawiając na około 15-20 minut, zmyj go, a następnie ponownie zastosuj swój codzienny krem.

Każdy krok na drodze jest ważny!

Osiągnięcie idealnej skóry może nie być takie łatwe, ale dzięki odpowiednim naturalnym produktom i wytrwałości pewnego dnia Twoja skóra po prostu będzie lśnić. Nie zapominaj, że problemy ze złą skórą twarzy mogą być związane nie tylko z odpowiednim oczyszczaniem, makijażem i kremami. Dużą rolę odgrywają również hormony, szczególnie w przypadku widocznego trądziku. Z tego powodu ważne jest, aby stosować zrównoważoną, zdrową dietę bez cukrów. Wysoki indeks glikemiczny (węglowodany) i nabiał to dwie grupy, które możesz chcieć rozważyć, jeśli masz trądzik. Co do reszty, po prostu trzymanie się zdrowej diety powinno być dobre!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uroda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *