Aquathlon Ziemi Płockej! Szukamy najsprawniejszego Płocczanina
2016.08.08 17:38

30 Lipca 2016

Aquathlon Ziemi Płockej! Szukamy najsprawniejszego Płocczanina

 

Już we wtorek 30 sierpnia na terenie zalewu Sobótka w Płocku odbędzie się ekstremalna rywalizacja na dystansie 350 m pływania i 5 000m  z przeszkodami. Będą to zawody sprawnościowe rozgrywane w formule aqauthlonu. Rywalizacja została zaprojektowana tak, aby mogli w niej sprawdzić się sportowcy uprawiający różne dyscypliny: lekkoatleci, zawodnicy sztuk walki, gimnastycy, strongmani, triathloniści czy też crossfiterzy. Start biuria od godziny 12:00. Natomiast tart zawodów o 17:00 Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody  rzeczowe.

Mamy nadzieję zapoczątkować cykl zawodów aquathlonowych z  przeszkodami, który znany będzie w całej Polsce ze znakomitej zabawy, świetnej atmosfery i rywalizacji w duchu fair play wszystkich uczestników biorących udział w zawodach. Dla chcących sprawdzenia swoich możliwości wybraliśmy urocze miejsce w Płocku nad zalewem Sobótka, które gwarantuje dodatkowo bardzo dobre walory obserwacyjne wszystkim ich kibicom. Przeszkody na trasie biegowej będą bardzo zróżnicowane i w zależności od stopnia sprawności pokonanie ich będzie wymagało pomocy innych uczestników. Obie konkurencje będą bardzo widowiskowe i sprawdzą każdy aspekt zdolności uczestników: siłę, szybkość, skoczność i wytrzymałość.

Uczestnicy Płockich zawodów będą m.in. pokonywać ściany ze słomy, przebiegać przez ,,IKARUSA”, przedzierać się przez kontener z lodem, pokonywać skarpę z opon, oraz wydzierać yardy Płockim Mustangom. 

Formuła zawodów Aquathlonu Ziemi Płockiej łączy w sobie zarówno elementy biegu przeszkodowego jak i treningu siłowego. Wymaga od zawodników niesamowitej siły połączonej z dużą szybkością i odpornością na zmęczenie, bowiem o zwycięstwie na mecie decydować będą ułamki sekund.

„Formułę zawodów Aquathlonu Ziemi Płockiej utworzyliśmy w odpowiedzi na prośbę uczestników imprez rozgrywanych w Płocku chcących sprawdzić się w rywalizacji na torze przeszkód. Zorganizujemy więc z naszymi Partnerami prawdziwe igrzyska, podczas których atleci walczyć będą nie tyle o cenne nagrody co o pokonanie własnych słabości. Myślę, że również rywalizacja o tytuł „Najsprawniejszego Płocczanina(Płocczanki)” będzie bardzo interesująca. Nie ważne jaki sport uprawiasz, żeby ukończyć Aquathlon Ziemi Płockiej musisz dać z siebie naprawdę wszystko! Pływanie w wodach otwartych utrudniliśmy przez konieczność pokonania całego dystansu w koszulce organizatora, 2 pętle 2,5 km trasy biegowej z torem przeszkód są niezwykle kosztowne energetycznie, przez co będą niesamowicie widowiskowe i emocjonujące dla kibiców, którzy będą mogli kibicować zmaganiom na torze w pełnej okazałości od startu, do mety. Już teraz serdecznie zapraszam do Płocka, gdzie wszyscy chętni będą mogli sprawdzić swoją siłę, szybkość i wytrzymałość.” – powiedział Przemek Stelmaszewski, autor formuły zawodów.

Zapisy na zawody AQUATHLON Ziemi Płockiej trwają do 28.08.2016 na stronie internetowej http://projektigrzyska.pl. Dołączyć będzie można również w dniach 26-28.08.2016 roku w godzinach 12.00-18.00 na oznakowanym stoisku w sklepie Martes Sport w galerii Mosty w Płocku, ulica Tysiąclecia 2A, 09-402 Płock.

 

Ze względu na specyfikę zawodów i mogące pojawić się wątpliwości przewidzieliśmy możliwość bezpłatnego uczestnictwa w treningu biegowym w dniu 17.08.2016 r. o godz. 17.00 oraz trening pływania w wodach otwartych w dniu 24.08.2016. o godz. 17.00. Obydwa treningi odbywać się będą na trasie zawodów.

 

Organizatorami zawodów sportowych pod nazwą „Aquathlon Ziemi Płockiej 2016", zwanych dalej „zawodami”, organizowanymi w dniu 30.08.2016 r. na terenie akwenu otwartego „Zalew Sobótka” w Płocku są: Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Juventa Mazowsze", z siedzibą w Płocku, ul. Bielska 57a lokal 111 oraz ERGOSPORT.PL Przemysław Stelmaszewski, Płock, ul. Zaścianek 11.

 

Kontakt dla Mediów:

ERGOSPORT.PL
PRZEMYSŁAW STELMASZEWSKI
Zaścianek 11
09-407 Płock
Mobile: (+48) 503 087 268
przemyslaw.stelmaszewski@ergosport.pl

 

Stowarzyszenie Wspierania aktywności lokalnej ,,Juventa Mazowsze”

Michał Bury 504656156

Marcin Groszewski 600 034 538

juventamazowsze@gmail.com

 

 

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z
logotyp Gminy Wieliszew
logotyp firmy Auto Wimar Warszawa
logotyp fundacji Action-Life
logotyp Team Kopeć